24 GB RAM ve 2K ekran: OnePlus 12’nin özellikleri ve çıkış tarihi belli oldu!

Bir süredir sızıntılarla gündemi meşgul eden OnePlus 12 için geri sayım başladı. Bir süre önce Geekbench veri tabanını ziyaret eden akıllı telefonun son olarak teknik özellikleri ve çıkış tarihi sektörde sızıntılarıyla bilinen Digital Chat Station tarafından paylaşıldı.

OnePlus 12 neler sunacak ve ne zaman tanıtılacak?

OnePlus 12’nin başlangıç versiyonu 12 GB RAM ve 256 GB dahili depolama sunacak. Bir önceki sızıntıya göre cihazın 16 ve 24 GB’lik bellek seçenekleri de mevcut olacak. Bunun dışında 2K kavisli bir OLED bir panel kullanılacak. Ayrıca, 120 Hz ekran tazeleme hızına sahip olacak. Dahası, delikli bir ekran tasarımına ve ince çerçevelere ev sahipliği yapacak ve dairesel üçlü kamera dizilimiyle gelecek.

Akıllı telefonda Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 kullanılacak. Qualcomm, yeni işlemcisi için TSMC ile iş birliğine devam ediyor. 4 nm teknolojisiyle üretilen işlemcide 1 adet 3.3 GHz ARM Cortex-X4, 3 adet 3.2 GHz ARM Cortex-A720, 2 adet 3.0 GHz ARM Cortex-A720 ve 2 adet 2.3 GHz ARM Cortex-A520 çekirdekleri mevcut. Firma yeni yongasında Ray Tracing destekli Adreno 750 grafik birimine yer veriyor.

Bu yılın başında kullanıcıların beğenisine sunulan OnePlus 11 modeli 100W kablolu şarjı destekleyen 5.000 mAh’lik bir pilden besleniyor. Cihazın kablosuz şarj desteği ise mevcut değil. Cihazın bu özellikten yoksun olması kullanıcılar tarafından bir hayli eleştirilirken, Çinli üretici yaklaşan OnePlus 12 ile bu duruma bir son verecek.

OnePlus 12, USB 3.2 bağlantı noktasıyla ve 50W kablosuz şarjla kullanıcı karşısına çıkacak. Pilin ise 5.400 mAh kapasitesinde olacağı ifade ediliyor. Bunun dışında ürünün kızılötesi sensöre sahip olacağı söyleniyor. Bunun dışında cihazın kamera kurulumunda bizleri yeni bir periskop sensörü karşılayacak. Cihazın kamera adası 50 Megapiksel (Sony IMX966, OIS’li) + 48 Megapiksel (ultra geniş) + 65 Megapiksel (periskop) sensörlerinden oluşacak. Önde ise 32 Megapiksellik bir selfie kamerası yer alacak. Son olarak cihazın bu ay içinde tanıtılacağı söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x