Taşdelen, bin M²’lik yeni bir Çankaya Evi daha açtı

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 21. yüzyılın halkevleri olarak nitelediği Çankaya Evlerine bir yenisini ekledi. Dilekler Mahallesi’nde yapımı tamamlanan bin m²’lik kullanım alanına sahip olan Dilekler ve 50. Yıl Çankaya Evi vatandaşların yoğun katılımıyla açıldı.

Dilekler Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Dilekler ve 50. Yıl Çankaya Evi hizmete açıldı. 

 

ÇANKAYA EMEĞİN KALESİDİR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın’ın da katıldığı açılışta bir konuşma yapan Çankaya Belediye Başkan Alper Taşdelen, “Çankaya Belediyesi halkın belediyesidir, emeğin kalesidir. 9,5 yıldır verdiğimiz her sözü tuttuk. Tüm imkânlarımızı Çankayalı komşularımız için seferber ettik. Oya göre hizmet etmedik. İsraf etmeden, dürüst, namuslu ve başı dik şekilde hizmet ettik. Türkiye’de rekorları kırdık, ilkleri hayata geçirdik” dedi.

 

SOSYAL BELEDİYECİLİKTE ÖRNEK OLDUK

Eylül ayında, Bademlidere Cumhuriyet Parkı, Güneş Kreşi ve parkı, Türkan Saylan Nikâh Salonu’nu açtıklarını belirten Taşdelen, “Sosyal belediyecilikte Türkiye’ye örnek olduk. Ekonomik kriz var demeden her gün 4 bin üniversite öğrencisine sıcak akşam yemeği veriyoruz. 3 bin ilkokul öğrencimizin sıcak öğle yemeklerini sıralarına kadar götürüyoruz. Halk Kart’la açlık sınırının altında yaşayan 2 bin 500 aileye aylık 1.000’er TL nakit destek veriyoruz. Camilerimizin tadilatlarını ve bakımlarını yapıyoruz. Biz yoksulun, ötekileştirilen herkesin yanındayız çünkü biz halkın belediyesiyiz” sözlerini kaydetti.

 

MANSUR BAŞKANIMIZLA ANKARA’YI TEKRAR KAZANACAĞIZ

9,5 yılda Çankaya’da 110 yeni park açtıklarını, 5 olan kreş sayısını 15’e çıkarttıklarını ifade eden Taşdelen, “Hem rekorlar kırıyor hem ilkleri hayata geçiriyoruz. Bütün bunları belediyeyi borçlandırmadan, kredi kullanmadan yapıyoruz. Peki, bunu kim yapıyor? Bunu CHP yapıyor. CHP’li bir belediye başkanı yapıyor. Yerel seçim yaklaşıyor. Ankara’yı Mansur Yavaş Başkanımızla tekrar daha yüksek bir oyla kazanacağımıza inanıyorum. Ankara’nın diğer ilçelerini de alacağız ve toplumcu belediyeciliği Ankara’nın diğer ilçeleriyle de tanıştıracağız.  Dilekler ve 50. Yıl Çankaya Evi’nin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

BİN M² KULLANIM ALANI VAR

Konuşmaların ardından Taşdelen, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın ve protokolün de katılımıyla açılış kurdelesini keserek, tesisi hizmete açtı. 17 Aralık 2022’de temeli atılan, 3 katlı, bin metrekare kullanım alanı, içinde kütüphane, derslikleri, çocuklar için gelişimsel oyunevi mimarisi ve projesiyle bölgeye değer katacak olan Çankaya Evi, 50. Yıl ve Dilekler Mahallelerine hizmet edecek. Dilekler ve 50. Yıl Çankaya Evi ile birlikte toplam 27 Çankaya Evi bulunan Çankaya Belediyesi, vatandaşlara, kişisel gelişim ve hobi kursları, meslek edindirme kursları, çocuklar için atölyeler ve gelişimsel oyunevi, kütüphane, LGS ve YKS’ye hazırlık kursları gibi alanlarda hizmet veriyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x