O Şimdi Vekil Olacak! Recep Tayyip Erdoğan Vekil Aday Adayı

Samsun’da yaşayan Recep Tayyip Erdoğan, 21 yıl önce yan yana fotoğraf çektirdiği Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın partisinden 14 Mayıs’ta yapılacak 28’inci Dönem Milletvekilliği seçimleri için aday adayı oldu. 24 yaşındaki Recep Tayyip Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde eğitim gördü.

Recep Tayyip Erdoğan, 2002’de Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti il başkanlığı açılışında fotoğraf çektirdi.

Samsun’da oturan Recep Tayyip Edoğan, AK Parti İl Başkanlığı’na gelerek milletvekilliği aday adaylığı başvurusu yaptı.

Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan ve Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü’nde yüksek lisans yapan Erdoğan’ı, başvurusu sırasında annesi Nebahat Erdoğan, babası Ahmet Erdoğan ile arkadaşları yalnız bırakmadı.

“Cumhurbaşkanımızla bebekliğimden bir fotoğrafımız var”

Yaklaşık 10 yıldır AK Parti teşkilatları içerisinde yer aldığını söyleyen Erdoğan, ‘Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasette gençlere yer vermek, ustalığın şiarındandır sözünden hareketle bugün burada bulunuyorum. 2002 yılında partimizin il binasının açılışında Cumhurbaşkanımızla bebekliğimden bir fotoğrafımız var’ dedi.

Recep Tayyip Erdoğan, 2002’deki resimlerini Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a gösterirken.

Erdoğan’ın babası Ahmet Erdoğan ise, ‘Recep’in ismini öncelikle recep ayında doğduğu için koyduk. Cumhurbaşkanımıza olan sevgimizden dolayı da Tayyip ismini de ekledik. Soyadımız da Erdoğan. Oğlumun doğduğu dönemlerde Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde ceza aldığı bir dönemdi. Ona destek amaçlı Samsun’dan ses vermek istedik’ diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir