Gençler engelleri roketlerle yıkıyor

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali çerçevesinde düzenlenen Roket Yarışması, Aksaray Tuz Gölü alanında devam ediyor. Roket atışlarına Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile Bayraktar Yönetim Kurulu Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar da katıldı. 30 Ağustos-3 Eylül arası Ankara’da gerçekleşecek olan TEKNOFEST ile ilgili açıklamalarda bulunan Bayraktar şunları söyledi:

TÜRK GENÇLERİ HER ŞEYİN EN İYİSİNİ YAPACAK

“Roket yarışmasında gençler belki de birkaç yüzyıldır kıramadığımız engelleri, hayallerimizi tutup aşağıya çeken unsurları, gayretleriyle, birkaç saniye içinde gökyüzüne ateşledikleri roketlerle kırıyorlar. Türk gençleri her şeyin en iyisini yapacak. Tüm dünyaya ‘Sen de yapabilirsin’ diyorlar. Hatta ‘Yaptı mı en iyisini yaparsın’ diyorlar. Biz de buna şahit oluyoruz.

DÜNYANIN EN İYİ SİHA’LARINI YAPIYORUZ

Dünyanın en iyi SİHA’larını yaptığımızı bütün dünya kabul ediyor. Türk orduları SİHA’larla ilk savaşı nasıl kazandıysa, uzaydaki serüvenimizde de ülkemizi daha ileriye taşıyacak nesiller burada yetişiyor.

Arkada tüm dünyanın almak için sıraya girdiği ROKETSAN’ın akıllı mühimmat aileleri duruyor. 20 sene önce bunların hiçbiri yoktu. O günden bugüne baktığımızda, hep bir aacaba ile bakıyorduk. Bu adeta kodlarımıza işlenmişti. Bu yarışmaya ev sahibi olan paydaşımız olan ROKETSAN’a, şükranlarımı iletiyorum. Bayraktar TB3 ilk uçuşuna gün sayıyor.”

HER YIL DÜNYA REKORLARINA İMZA ATIYORUZ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ise yaptığı açıklamada 2023 TEKNOFEST’inde 41 yarışmaya 1 milyon gencin katıldığını söyledi. Kacır “Yarışmalarımıza olan katılımı, TEKNOFEST’e gelen milyonları sadece yüksek teknolojiye olan ilgiyle açıklamak mümkün değil. Dünyada eşi benzeri olmayan bir işi, eşi benzeri olmayan bir katılımla gerçekleştiriyoruz. Her yıl bir kez daha dünya rekorlarına imza atıyoruz. Bu ancak Türk milletinin yüreğindeki tam bağımsızlık sevdasıyla açıklanabilir” dedi.

patronlardunyası.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x