Cumhurbaşkanlığı hayali suya düşen Ersan Şen yeni hedefini açıkladı: Buna kimse kapıyı kapatamaz

Geçtiğimiz hafta Millet İttifakı’nın toplantısında Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıkan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener masadan kalktı. Hemen ardından ise katıldığı canlı yayında cumhurbaşkanı adayı olabileceğini söyleyen hukukçu Ersan Şen’in sözleri gündem oldu.

Ersan Şen’e Akşener’in reklam arasında telefon açtığı ve ‘görüşelim’ dediği ortaya çıktı. Ancak Akşener daha sonra yaptığı açıklamada Şen’i yalnızca istişare etmek için çağırdığını belirtti. Kılıçdaroğlu’nun adaylığı üzerinde uzlaşılırken “dağılan masanın toplanmasına yardım ettiğini” söyleyen Şen, yeni hedefini de duyurdu.

ŞEN, AKŞENER’DEN TELEFON ALINCA NE HİSSETTİ?

Show Haber’e konuşan Şen, Akşener’den aldığı telefon sonrası hislerini “Heyecanlandım, çünkü beklemiyorsunuz. Gurur duydum” sözleriyle anlattı.

“DAĞILAN MASANIN TOPLANMASINA YARDIM ETTİK”

Canlı yayındaki adaylık açıklamasını ve sonraki süreci değerlendiren Şen, “Dedim ki ‘Kimse aday olmayacaksa, Altılı Masa’da bir anlaşma çıkmıyorsa ben varım.’ Dağılan masanın toplanmasına yardımcı olduk, ona hizmet ettik” diye konuştu.

“KEŞKE DEVAM EDEBİLSEYDİM”

Cumhurbaşkanı adayı olma isteğine değinen Şen, “Keşke devam edebilseydim. Devam edebilsek olabilir de olmayabilir de. Kompleksim yok, kendimi aşağıda görmüyorum” ifadelerini kullandı.

YENİ HEDEFİNİ AÇIKLADI: BUNA KİMSE KAPIYI KAPATAMAZ

Aday olma ihtimali gündemden düşen Şen, şimdi ise Adalet Bakanı olarak görev alma hedefinden söz etti. “Bana milletten, memleketten, devletten, seçilenden böyle bir talep gelirse seve seve Adalet Bakanı olarak hizmet isterim” ifadelerini kullanan Şen, “Buna kimse kapıyı kapatamaz ki” diye de ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir