Binance, 19 Nisan’dan itibaren Ether çekimlerini destekleyecek

Perşembe günü Binance, kendi borsası aracılığıyla Ether (ETH) stake eden kullanıcıların, 19 Nisan’da TSİ 11.00’den itibaren BETH varlıklarıyla 1:1 bazında coin’lerini kullanabileceklerini duyurdu.

Duyuru, Ethereum’un Shanghai yükseltmesi olarak da bilinen ve 2020 yılının sonlarından bu yana blokzincirde stake edilen 18 milyondan fazla ETH’in çekilmesine fırsat veren Shapella hard fork’unu yürürlüğe koymasından saatler sonra geldi.

Binance, kullanıcı çekim taleplerinin sunulduktan sonra iptal edilemeyeceğini, sürecin başlangıçta yavaş olabileceğini ve tamamlanmasının da 15 gün ila birkaç hafta sürebileceğini belirtti. Kullanıcılar, geri ödenen Ether’i spot cüzdanlarına alacak ve sırada bulunan ETH çekme taleplerinde kilitli bekleyen BETH token’ları, staking ödüllerine uygun olmayacak. BETH, Binance’in yayınladığı, Ethereum blok zincirinde ETH’ye 1:1 sabitlenmiş bir token’dır.

Binance resmi bir duyurusunda, “Kullanıcılar çekim taleplerini onaylamadan önce alacakları ETH’in tahmini dağıtım tarihinin gösterileceğini ve kullanıcıların, Staking geçmişindeki en güncel ETH dağıtım tarihine başvurabileceğini” açıkladı.

Borsa, her kullanıcı için günlük bir geri alma fiyatı olabileceğini ve Ethereum ağındaki işlem sınırlamalarına göre bunun değişebileceğini ekledi.

Bu makale ilk olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir